دكتر همتعلي نادري دره شوري

آخرین بروزرسانی: 
دوشنبه, 1394/05/19 - 23:14

در سال 1335 در جنوب استان اصفهان، در میان کوه های دنا در شمال شهرستان سمیرم متولد شد و کودکی را در میان طایفه ی دره شوری از ایل بزرگ قشقایی گذراند.
دوران ابتدایی و متوسطه را در مدارس شهرستان نورآباد ممسنی و شیراز به پایان رسانید، مدارسی که توسط اداره کل تعلیمات عشایری ایران و با مدیریت دانشمندی بنام، استاد محمد بهمن بیگی اداره می شد.
در سال 1355 وارد تربیت معلم شیراز شد و بعد از آن دوران سرباز معلمی را در استان کردستان گذراند. سپس در سال 1360 وارد تربیت معلم رجایی گردید و برای تدریس و تحصیل، از اداره کل عشایر به شهرستان اصفهان منتقل شد و در اداره آموزش پرورش ناحیه 3 این شهر، به انجام وظیفه همت گماشت.

در این فاصله موفق به اخذ کاردانی دبیری عربی گردید و مدتی بعد از آن وارد دانشکده زبان دانشگاه اصفهان شده و دوران کارشناسی رشته ی ادبیات عرب را در این دانشگاه و به طور همزمان کارشناسی فلسفه را در دانشگاه نجف آباد به پایان رساند و در ادامه با موفقیت، دوران کارشناسی ارشد  فلسفه را در دانشگاه اصفهان پشت سر گذاشت و پس از آن، دانشوری را در مرکز علوم و تحقیقات جنوب، با همکاری اساتید دانشگاه شهید بهشتی تهران، در رشته ی حقوق بین الملل و پژوهش در امور بین المللی گذراند و در سال 1388 مدارک تحصیلی را با همکاری وزارت علوم، جهت گذراندن مطالعات برای صدور گواهینامه PhD به «وَگ» روسیه  فرستاد.

سوابق اجرایی:

• تدریس مدارس عشایری از سال 1360-1355
• مدیریت در بخش های مختلف ناحیه 3 اصفهان
• تدریس و مدیریت مدارس،هنرستان و دبیرستان های قائمیه اصفهان
• تدریس و مدیریت مدارس،هنرستان و دبیرستان های منطقه جی اصفهان و شرق   اصفهان
• عضو هیئت علمی مرکز تربیت معلم اصفهان-پیام نور دولت آباد-دانشگاه غیر انتفاعی بزرگمهر-           دانشگاه نجف آباد و تدریس در این دانشگاه ها
• همکاری با نهاد رهبری دانشگاه اصفهان در زمینه ی تدریس اخلاق و اندیشه ی اسلامی

تألیفات:

۱. کتاب چهار شهید
2. کتاب نوآوری های علامه قشقایی
۳. کتاب اخلاق بین المللی (در حال تدوین)

مقالات:
مقالات دینی:
۱. نماز جمعه، مرواریدی در قلب اصفهان
۲. حکمت شفاعت در ماه رمضان

مقالات اجتماعی:
۱. به نام معلم
۲. مهریه حق زنان
۳. ترک اعتیاد و بازگشت به خانه
۴. ابتذال به تکدّی گری و عوامل آن

مقالات علمی:
۱. روش تدریس معارف اسلامی در دانشگاه ها
۲. غروب اخلاق در جامعه ی امروز
۳. اخلاق از دیدگاه پنج تن از فلاسفه ی جهان

مقالات در زمینه ی اقتصاد و کشاورزی:

۱. رود های جهان و زاینده رود اصفهان
۲. پایگاه جهان امروز به کشاورزی وابسته است
۳. اقتصاد باغداران سمیرم و مشکلات عمده ی پادنا
۴. براآن سبز در اصفهان

مقالات سیاسی:

۱. وتو در سازمان ملل متحد عادلانه نیست
۲. جنگ فرسایشی در لیبی
۳. دستگیری خانه به خانه ی شیعیان بحرین
۴. مصر قدیم و مصر جدید
۵. جایگاه شوراها و نمایندگان مجلس
۶. ضرورت حضور در انتخابات

و بیش از ده ها مقاله ی دیگر در موضوعات مختلف.

زندگی سیاسی:

از سال 1355 در آن شرایط اجتماعی_سیاسی حاکم بر جامعه و با شناخت از روحیه ی مبارزه طلبی امام خمینی (ره) بر علیه رژیم گذشته وارد میدان سیاست شد و در این حین به شرح و تبیین و ابلاغ پیام های امام راحل  پرداخت و پس از اوج گرفتن مبارزات عملی، تندیس شاه ملعون را به همراه دوستان انقلابی در محرم 1357 از میدان مرکزی شهرضا پایین آورده، پس از آن توسط ساواک دستگیر و بعد از مدتی به کمک انقلابیون موفق به فرار شدند.

در سال های بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، در دوران جنگ تحمیلی، در جبهه های حق علیه باطل حضور فعال داشت و با همکاری دانشگاه و آموزش و پرورش اصفهان ،در منطقه ی خرمشهر، تحت عنوان قرارگاه خاتم الانبیاء به امور فرهنگی پرداخت. در طول  سال های 1370 تا 1386 در کارهای اجرایی و انتخاباتی با وزارت کشور همکاری داشت و همزمان به فعالیت های مطبوعاتی می پرداخت و نمایندگی معلمان نواحی اصفهان را در سال های آموزش بر عهده داشت.

تمامی مطالب و مقاله های مندرج در این وب سایت با کسب اجازه از آقای  دکتر نادری بوده است. با کلیک کردن روی نام مقالاتی که به صورت لینک مشخص شده اند، می توانید متن مقاله را نیز مشاهده کنید.